Яблуко – це один з найсмачніших і найпопулярніших на планеті фруктів. Поширені вони практично всюди і з незапам’ятних часів відіграють значну роль не тільки в раціоні, але і в культурі людей. У різних народів з яблуками пов’язано безліч міфів, повір’їв і легенд, і навіть в райському саду саме яблуні відводилося найпочесніше місце. Саме зі смаком яблука людина відкрила для себе шлях пізнання світу, яке, щоправда, було дещо наївним і схожим на дитячі питання та намагання знайти прості вирішення складних проблем… головна таємниця цього плоду полягає в тому, що навіть знаючи це все про яблука, кожен з нас може взяти до рук стиглий, соковитий плід і просто насолодитися його таким звичним, але неповторним кисло-солодким смаком… Пропонуємо Вашій увазі насолодитися смаком яблук із прочитанням книг…
Вдовиченко Г. К. Пів’яблука. Інші
пів’яблука : роман / Г. К. Вдовиченко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 472
с.
«Пів’яблука. Інші пів’яблука» – історія жіночої дружби, що дозволить читачеві поглянути на звичні речі по-новому, оповідь про долі чотирьох подруг – таких різних, але однаково близьких. Одного разу вони знаходять незвичайний сувенір. Те, що спершу здавалося просто цікавою іграшкою, починає у дивовижний спосіб змінювати життя жінок, виконуючи найпотаємніші бажання кожної з них... Знахідка стане початком нових пригод, вона покаже, чого насправді бажають подруги. Хто зміг створити цей шедевр? І чому майстер Пінзель, найзагадковіший галицький скульптор XVIII століття, що далі помітніше впливає на тих, хто живе у XXI столітті? Дізнайтесь усі таємниці, прочитавши цю чудову книжку. Романи «Пів’яблука» та «Інші пів’яблука», з якими свого часу дебютувала Галина Вдовиченко.
Кирик Ю. С. Яблуневі квіти : роман / Ю. С. Кирик. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. дозвілля», 2016. – 192 с.
Найбагатше і найромантичніше місто на сході Австрійської імперії. Граф Станіслав Скарбек з першого погляду зрозумів – юна Софійка призначена йому долею, і за нагоди попросив у батьків її руки. Софійці він здавався принцом, який зійшов зі сторінок казок. І тепер цей принц – її чоловік. Та невдовзі дівчина збагнула, що вона ніколи не стане сенсом його життя. А вона так жадає бути коханою і щасливою. Хто здійснить її мрію? Як відзначає сам автор, це історія народу, така ж легка і недовговічна, як і окреме людське життя, жахливо легке й недовговічне, мов яблуневий квіт… Якщо Ви любите або навіть марите Західною Україною, або просто бажаєте дізнатися більше з її історії, зрозуміти деяку специфіку західноукраїнських земель ХІХ століття в плані культури, мови, театрального життя, менталітету – ця книга саме для Вас!
У книжці багато діалектизмів, польських слів, що вказують на мовленнєву своєрідність кожного регіону України.
Гербіш Н. Яблука війни / Н. Гербіш ; іл. С. Томіленко. – Київ : Портал, 2020. – 80 с.
У тата, колишнього вояка Української галицької армії, посттравматичний розлад. Мама дбає про всіх і щосили випромінює оптимізм, хоч як, буває, опускаються руки. Софійка звикає до нового життя в Америці, куди її жовківська сім’я мігрувала по Першій світовій. А ще – дізнається дивовижну історію про те, як химерно переплітаються долі людей із різних країн, що належали до однієї імперії. Трохи сумна, часом смішна світла повість про історичну спадкоємність і подолання травми.
Таран Л. Яблуня : кн.-діалог / Л. Таран. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 176 с.
«Яблуня» – книжка-діалог. В цю книгу
ввійшли спогади відомих в Україні та за кордоном жінок – мам і доньок. У збірці
есеїв пять пар жінок діляться приватними родинними історіями. Серед героїнь
книжки: Оксана Забужко та її мама Надія Забужко; Наталка Білоцерківець та її
мама Анастасія Лисивець; Софія Майданська та її мама Марія-Одарка Майданська;
Богдана Павличко та її мама Соломія Павличко; Мар’яна Савка та її мама Ірина
Савка.
Яблуня – дерево роду. І… яблуко від яблуні недалеко падає… Задум книжки: з’ясувати, як матері вплинули на життя і творчість своїх доньок, знаних у нашій культурі. Мами і доньки розповідають про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у їхньому житті. В їхніх діалогах звучить любов до дітей і до своєї справи, родинні настанови і благословення на творчу самореалізацію.
Жовна
О. Ю. Її тіло пахло зимовими яблуками :
оповідання та повісті / О. Ю. Жовна. – Львів : Піраміда, 2008. – 388 с.
Схожого за стилем письменника в українській літературі дев’яностих відшукати складно. Його проза суттєво відрізняється і від прози його попередників, і від тих, хто з'являється в наші дні. Олександр Жовна – автор чотирьох книг прози та чотирьох художніх фільмів, знятих за ЙОГО повістями й оповіданнями. Письменник потойбіччя, майстер інфернальних станів, що занурюється у ваші душі, пробуджуючи їх від сну і відчищуючи від шлаків. Якщо це любов - вона всеосяжні». Якщо це смерть – вона неповторна. Якщо це злочин - він унікальний. Олександр Жовна дивує свіжістю бачення і простотою правдивості, природністю слова й емоційністю напруги. Його проза має самобутній стиль, невловиму художню красу і вишуканий смак.
Новацька-Тітаренко Т. Завтра новий день, або На гілці старої яблуні / Т. Новацька-Тітаренко ; іл. Н. Міцкевич. – Київ : Час майстрів, 2020. – 80 с.
Маргарита
мріє мати те, що для багатьох її однолітків норма: брендові модні речі, дорогі
ґаджети, заможних батьків. А ще хоче не проводити вихідні та канікули в селі, а
тусити разом із друзями в місті. І звісно, задивляється на найвродливішого
хлопця в школі — Ігоря. Сумує, що замість дискотек чи зустрічей з подружкою
Нелею вимушена їздити з дідусем Степаном у село. Там на неї вірно чекає друг
Вітька. Але хіба він просто друг? Чи між ними щось більше, скажімо, кохання? Бо
саме так вирішують однокласники й беруть Ритку на кпини. І все б нічого, але й
Неля приєднується до гурту, насміхається з Рити. І це справді жорстоко.
Несправедливо.
У найнесподіваніший момент, коли світ наче налаштований проти неї, Ритка отримує і омріяний ґаджет, і нового друга. А ще цінний життєвий досвід й знання про те, що всі шкільні клопоти, сварки з подругою чи непорозуміння з батьками – то дрібниці, бо завтра буде новий день…
Винничук Ю. П. Балакуче яблуко
та інші історії : для дітей дошк. віку / Ю. П. Винничук ; іл. Ю. Пилипчатої. –
Харків : Фоліо, 2016. – 24 с.
Це четверта книжка із серії
казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків – Гоплі та Піплі. Чи вміє
яблуко розмовляти? Хто така Ая і чому вона опинилася в ліжечку Піплі? Як Піпля
взимку ласував морозивом? Про це і ще про багато цікавого ви дізнаєтеся,
прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука, а кумедні
малюнки чудової художниці Юлії Пилипчатіної допоможуть оживити в уяві маленьких
читачів цих незвичних героїв.
Немає коментарів:
Дописати коментар