понеділок, 28 жовтня 2024 р.

Листопадовий смуток...

         Осінь завжди відрізняється від інших пір року великою кількістю барв. А створює ці барви, звичайно ж, осіннє листя. Адже в нього мільйон відтінків, від ще зеленого до золотаво-жовтого та коричневого. Проте, хоч опале листя і віщує про швидкий наступ холодів, про зиму з лютими морозами, але воно може розповісти, що обов’язково прийде весна, а потім – і літо. Все добре повертається. Все погане – не вічне…

Амеліна В. Синдром листопаду, або Homo Compatiens / В. Амеліна. – Брустурів : DISCURSUS, 2014. – 208 с.

«Синдром листопаду, або Homo Compatiens»  -  це роман, що вражає своєю глибиною. Відразу зауважимо, що Homo Compatiens - це людина, здатна до надмірного співчуття. Саме таким і є головний герой філософського роману, Костянтин Нечай, звичайний українець зі звичайної сім'ї. Однак ця людина відрізняється дивовижним умінням настільки глибоко проникати в інших людей, відчувати їх, що й сама перетворюється на цілковите співчуття. Це вміння можна сприймати як патологію, а можна – як найбільший дар, що його тільки може піднести життя людині. Співчуває герой навіть тим людям, яких ніколи не бачив... Події у творі відбуваються під час низки революцій по всьому світу, в тому числі української Революції гідності 2014 року. Майдан виступає у творі кульмінацією не тільки описаних подій, а й життя головного героя, який повинен певним чином застосувати свій дар... Надмірне співчуття Костянтина Нечая, що суперечить його власному Я, надає твору містицизму, а читача змушує задуматися про власні пріоритети.

Боричевська Л. Колір листопаду : поезія / Л. Боричевська. – Луцьк : Вежа-Друк, 2019. – 80 с.

Збірка віршів, у яких проникливі та задушевні слова про Україну, матір, рідну мову, Волинь, її чарівну красу, щемливі спогади про дитинство та юність.

Гюнтекін Р. Н. Листопад : роман / Р. Н. Гюнтекін ; [пер. Ю. В. Григоренко]. – Харків : Фоліо, 2015. – 158 c.

Алі Риза-бей був упевнений, що щастя не у багатстві, а у великій дружній родині. Та одного разу він постав перед вибором: залишитися чесним і гордо піти з посади або промовчати й далі, як і раніше, працювати з усвідомленням того, що покриваєш якісь темні справи. Будучи людиною принциповою, Алі Риза-бей покинув роботу і пішов на пенсію, сподіваючись на підтримку і розуміння близьких. Та він ніколи й гадки не мав, що доживе до тих днів, коли власні діти докорятимуть йому за чесність і порядність. Однак усе в його родині перемінилося: милі бесіди затишними вечорами перетворилися на міжусобні війни, рідні люди стали чужими, а сам Алі Риза-бей опинився у цілковитій ізоляції і на схилі віку раптом зрозумів, що життя схоже на неминучий листопад, за яким іде холодна зима…

Хвильовий М. Г. Синій листопад : повісті, оповідання, новели / М. Г. Хвильовий ; упоряд. Ю. І. Цеков. – Київ : Молодь, 1993. – 416 с.

Основним композиційним принципом новели «Синій листопад» є бінарне протиставлення сцен реальних і вимріяних, уяви й дійсності, романтичних злетів і прикрих приземлень.

Ющук В. Л. Листопадовий смуток : поезії / В. Л. Ющук. – Луцьк : Надстир’я, 2004. – 60 с.

Прагнення проникнути  у храм людської душі і таїни кохання, в дивовижну майстерню природи, де бентежать серце солов’їні трелі  весни і смутна музика осені, що навіває глибокі думки про прожите; загодя побілілі скроні…

Немає коментарів:

Дописати коментар