понеділок, 15 липня 2024 р.

Історії із запахом троянд...

   Троянда, крім своєї краси, є символом найсильніших почуттів та гарних людських якостей. 

Троянда – одна із найгарніших квіток. Троянду поважають в багатьох країнах з давніх часів. Саме тому навколо троянди існує дуже багато легенд. Оскільки троянда – квітка загадкова, то ось загадка: одного разу під вечір в одному палацовому парку гуляв принц. Він несподівано зустрів дуже красиву незнайомку. Вони гуляли по парку всю ніч, але на світанку вона сказала йому, що їй потрібно йти, тому що вона принцеса, яку злий чаклун перетворив на троянду. Тільки на одну літню ніч вона знову стає дівчиною. Зняти закляття можна тільки одним чином – з першої спроби впізнати її серед тисяч інших троянд. У разі помилкового вибору дівчина загине. Принцеса зникла, а принц з першими променями сонця пішов в ту частину парку, де росли сотні троянд. Він відразу ж знайшов її. Питання – як він її впізнав? Відповідь: на ній не було роси ... вона всю ніч гуляла з принцем і не була трояндою. Пропонуємо вашій увазі підбірку літератури із запахом троянди…

Агапєєва І. Троянди за колючками : сповідь про жіночу тюрму : роман / І. Агапєєва. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2018. – 240 с.

Ця історія на сто відсотків реальна, пережита самою авторкою! Наше майбутнє непередбачуване, і подібне може трапитися з будь-ким уже завтра... Яке воно – життя звичайної юної дівчини? Здавалося б, відповідь проста: коханий хлопець, спілкування з рідними, навчання, собака... Головна героїня гадає, що її майбутнє безхмарне, усе під контролем, а вона спланувала все наперед… Але в одну мить її життя докорінно змінюється, і всі плани уриваються, коли вона, ставши жертвою обставин, потрапляє до в’язниці. Туди, де інші правила, де свої закони й незрозумілі «поняття»… Тепер її сусідки – злочинниці, чоловіки – лише охоронці, а домашні вихованці – щури.

Книга-сповідь, книга голос, що розповідає історію однієї дівчини, але представляє собою голос всіх тих людей, які щодня відбувають своє ув'язнення в стінах подібних закладів. Те про що не прийнято говорити, те що замовчується, те про що багато хто не хоче знати. Ця книга можливість дізнатися, що відбувається за високими кам'яними стінами оповитими електричним дротом з перших вуст.

Белімова Т. Трояндовий джем : [оповідання та новели] / Т. Белімова. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 120 с.

У цій книжці зібрані твори, що об’єднані теплотою, добротою й бажанням трішки розрадити читача в нашому непростому сьогоденні. Авторка засвідчує, що сюжети тут не вигадані, вони насправді були пережиті їхніми героями, а вже самі персонажі потім, на вушко, розказали їх у різний, інколи досить несподіваний спосіб.

Єйтс В. Б. Таємна троянда / В. Б. Єйтс ; пер. з англ. О.О'Лір; проіл. О.Кіналь. – Львів : Астролябія, 2020. – 256 с.

До цієї збірки малої прози Вільяма Батлера Єйтса (1865–1939), лідера ірландського літературного відродження, нобелівського лавреата, увійшли твори, натхненні ірландськими віруваннями та сказаннями, вченням розенкрейцерів та іншими містичними доктринами. Головною темою оповідей, хронологія яких сягає від дохристиянських часів до сучасної авторові доби, є одвічна боротьба між духовним і природним началами. Герої книжки – поети й закохані, ченці та вчені мужі, лицарі-іоанніти і члени Ордену Алхімічної Троянди -  самопосвятно служать невловному ідеалу, втіленому в містичному όбразі троянди, між пелюстками якої проглядає то позачасове видиво спіритуальної краси, то безкінечно дороге обличчя коханої жінки, то вічна душа Ірландії…

Маас С. Дж. Двір шипів і троянд / С. Д. Маас ; [пер. з англ. О. Ларікової]. – Харків : Vivat, 2021. – 560 с.

 

Землі людей і край чарівних фейрі Прифія ніколи не перетиналися, розділені високою Cтіною та неприязню. Це тривало століттями. Поки одного разу юна мисливиця Фейра не вбила вовка. За його личиною насправді ховався один з фейрі. Тепер безсмертний Темлін вимагає відплати. Він забирає Фейру зі світу людей до свого маєтку в Прифії. Довічне ув’язнення з безсмертним — невесела перспектива. Але поступово Фейра розуміє, що між нею і Темліном чимало спільного, попри вік, походження та столітню ненависть. І тоді, коли світ Темліна огорне тінь зла, лише дівчина зі світу людей зможе врятувати край фейрі... Або приректи його на страшну загибель.

Матіяш Д. Історії про троянди, дощ і сіль / Д. Матіяш ; [ред. Б. Матіяш]. – Київ : Темпора, 2016. – 204 с.

Книга прози Дзвінки Матіяш – це своєрідний триптих, кожна частина якого складається з 15 коротких оповідей, які авторка назвала історіями про троянди, про дощ і про сіль. Але жодного стосунку до флористики, метеорології чи мінералогії вони не мають. В цих оповіданнях ідеться про людські взаємини, про любов і мудрість, про те, що єднає людей та допомагає нам краще зрозуміти одні одних.

Москалець К. Келія чайної троянди, 1989-1999 : щоденник / К. Москалець. – Львів : Кальварія, 2001. – 204 с.

 

Усе, що виходить із-під пера Костянтина Москальця, - чи то вірші, чи проза, чи есеї та літературознавчі статті, - позначене печаттю справжнього таланту. Не стала винятком і «Келія Чайної Троянди», - твір, який, попри формальні ознаки щоденника, є високохудожнім текстом, гранично відвертим відбитком глибокого й інтенсивного внутрішнього життя, усвідомленням трагічності й - водночас – радости земного перебування Поета.

Процюк С. В. Троянда ритуального болю : роман про Василя Стефаника / С. В. Процюк. – Київ : Академія, 2010. – 184 c.

 

Цей психобіографічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника. Його манила й переслідувала троянда – символ життя і смерті. Ритуалом власної творчості він прагнув подолати трагізм і суперечності буття. У його житті і творчості чорне та біле, нехтуючи безпекою, часто опинялися поруч.

«Троянда ритуального болю» Степана Процюка – психоаналітичні версії історії загублених кохань, письменницьких страждань, палітра символів, дослідження творчого мовчання як втечі від перевтоми

 

Немає коментарів:

Дописати коментар