Історії зі смаком вишні – це історії з романтичним відтінком кохання, переплетіння людських доль. Кожна сторінка просякнута солодкими рецептами, що зігрівають душу і здатні подарувати відчуття світлої надії та безмірного щастя…
Львів. Вишні. Дощі : збірка / [уклад. Н.
Нікалео]. - Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. дозвілля», 2017. - 192 с.
Нова збірка вже знайомих, відомих та улюблених авторів про Львів, кохання і красу. Красу душі, стосунків і природи – тепер у весняному настрої. Коли природа перероджується, люди переживають із нею: повороти долі, подарунки, несподіванки… Дощі розказують втомленій бруківці підслухані на небі думки, побачені на землі історії про неймовірне кохання, захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Особливі львівські вишні-морелі теж мають душу і почуття. Вони творять дива, поєднуючи людські долі. І відчувають так само, як люди: сміються і плачуть, радіють і журяться, і всихають від нерозділеного кохання… Справжні почуття на сторінках оновленої, по-весняному свіжої книжки.
Пармаковска Ф. Вишнева хроніка : роман / Ф. Пармаковска ; з македон. пер. А. Багряна. – Луцьк : Твердиня, 2016. – 272 с.
Втративши близьку людину, головний герой роману вирушає на пошуки свого першого і найбільшого кохання, яке здається йому єдиним шансом на порятунок. Дівчинка Анна, з якою він провів дитячі роки, стає його нав’язливою мрією про щасливе родинне життя серед вишневого саду. Це відверта й щемлива хроніка дозрівання, любові й випадковості, що перетворюється на долю. Попри всі трагічні події, описані в романі, тут присутні світлі душевні поривання, сильне бажання будь-що втілити красиву фантазію в реальне життя.
Вишня О. Вишневі усмішки : усмішки, фейлетони, нариси : для серед. та ст. шк. віку / О. Вишня ; [упоряд. І. М. Дузь]. – Одесса : Маяк, 1989. – 244 с.
Найкращі взірці самобутнього жанру, а також фейлетони Кам’янець-Подільського періоду творчості – у повному обсязі й без купюр! Твори Павла Михайловича Губенка (1889-1956), відомого під псевдонімом Остап Вишня, виходили мільйонними накладами, їх знали навіть неписьменні. Попри це, а може, саме через народну популярність українського автора було репресовано. У радянські часи значна частина «усмішок» Остапа Вишні була заборонена чи понівечена редакторами від влади. До збірки увійшли як популярні відомі твори, так і ті, що не друкувалися за радянських часів!
Шабловський В. Кулемети й вишні : історія про добрих людей з Волині / В. Шабловський ; з пол. пер. А. Бондар. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. – 352 с.
Відомий польський репортер Вітольд Шабловський упродовж трьох
років розшукував у Польщі та в Україні очевидців Волинської трагедії і їхніх
нащадків. Розповіді про пережиті ними події 1943 року лягли в основу книжки
«Кулемети й вишні. Історії про добрих людей з Волині».
Ці історії – про зруйновані у вирі війни людські долі й
обірвані життя, і водночас – про людяність, силу духу та милосердя. Через
спалах міжнаціональної ворожнечі сусіди стали ворогами. Однак і в ситуації
смертельної небезпеки чимало людей були готові ризикувати життям задля
порятунку ближнього – насамперед людини, а не представника певної нації.
Ця книжка є спробою знайти шлях до примирення і прощення попри трагічні сторінки в історії польського та українського народів.
Пашкевич А. Мамина вишня : вокальні твори на слова укр.
рад. поетів / А. Пашкевич. – Київ : Муз. Україна, 1988. – 104 с.
До збірника
вокально-хорових творів «Мамина вишня» увійшли найкращі пісні Анатолія
Пашкевича на вірші відомих українських поетів, які і до сьогодні мають
неабиякий феноменально-емоційний вплив на слухачів.
Немає коментарів:
Дописати коментар