вівторок, 20 серпня 2024 р.

Історії з присмаком гіркоти…

Історії життя бувають різні: сумні та веселі. Пропонуємо вам романтичну підбірку літератури, але з присмаком гіркоти…

Лис В. С. Країна гіркої ніжності : роман / В. С. Лис. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. дозвілля», 2015. – 368 с.

У неї було дивне імя і дивовижна доля. Даза, дочка радянського чиновника, у 30-х роках пройде пекло дитбудинку, а після війни опиниться на Волині, у вирі повстанської боротьби. Її донька Віталія, витончена естетка, покохає кримінального авторитета. А онука Олеся, у життя якої увірвався Євромайдан, зазнає смаку гіркої ніжності, який дарує справжнє кохання...

Пагутяк Г. В. Гіркі землі / Г. В. Пагутяк ; [худож. ред. С. Єрко]. – Вінниця : Теза, 2016. – 222 с.

Бог створив її жінкою згідно зі своїм планом, жінкою в Бориславі, місті, куди вона змушена повертатись, бо більше немає куди, і навіть вважати це за щастя - повернутись додому, де за її гроші купили братові диплом, зробили євроремонт і далі потребують її грошей. Ліля дасть, Ліля купить, Ліля заплатить борг. Ліля - багата. Ліля - каріатида, яка тримає разом з іншими каріатидами небо над Бориславом.

Штраус Н. Гірка правда про стосунки = The Trurn: An Uncomfortable Book About Relationships / Н. Штраус ; пер. з англ. І. Павленко. – Київ : Наш Формат, 2018. – 408 с.

«Гірка правда про стосунки» - до болю щира розповідь про життєві кризи, які звалилися на автора через власну поведінку. Штраус досліджує питання, які хвилюють усіх чоловіків і жінок. Чи природно все життя зберігати вірність одній людині? Чи можуть альтернативи моногамії поліпшити стосунки й принести більше щастя? Що притягує нас до партнерів, яких ми обираємо? Чи можемо ми зберігати пристрасть і романтику впродовж тривалого часу?

Кравчук  М. І. Гіркий цвіт полину : оповідання / М. І. Кравчук. – Київ : Веселка, 1986. – 133 с.

У збірнику оповідань українського радянського новеліста, лауреата премії імені Ю. Яновського читач зустрінеться з дітьми воєнного лихоліття і перших повоєнних літ. Схвильовано і проникливо розповідає письменник про гіркі дні їхнього понівеченого війною дитинства.

Колісник  Г. Полин чорний, мак гіркий : /козацькі дилемати/ : роман / Г. Колісник. – Київ : Рад. письменник, 1988. – 263 с.

Історичний роман про знищення Запорізької Січі та долю останнього кошого отамана Петра Калнишевського. Вогняний потік визвольної боротьби на Україні напередодні зєднання всіх її земель очолюють Максим Залізняк та Іван Гонта, їй сприяє православна церква, втіленням якої постає монах Мельхіседек Значко-Яворський.

Немає коментарів:

Дописати коментар